» Legfrissebb információk

Tőrvívás – Diákolimpia

Írta: fischu 2016 május 4. Nincs hozzászólás

Április utolsó – és egyben május első – hétvégéjén rendezték meg Debrecenben a Tőr Országos Diákolimpia V. és VI. korcsoportjának küzdelmeit a debreceni vívócsarnokban. Iskolánkat Hanzl András (8.a) és Hanzl Lilla (9.a) képviselték.

Elsőként a serdülő korosztályú András lépett pástra a kadet fiúk mezőnyében, ahol a csoportküzdelmeket követően négy győzelemmel a táblán a későbbi bronzérmessel találkozott és végül a 12. helyen végzett.

Lilla 9/3 győzelmi aránnyal, 3. kiemeltként kezdte meg az egyenes kieséses szakaszt, melynek során előbb 15:5, majd 15:9 arányú győzelemmel jutott a döntőbe és szerezte meg az ezüstérmet.
Másnap a juniorok mezőnyében végre az aranyérem is megszületett. Lilla magabiztos versenyzéssel, 6 győzelemmel állt a csoportköröket követően. A döntőbe jutásért 15:3 arányban diadalmaskodott, majd az aranyéremért folytatott küzdelemben 15:4 arányú győzelmével felállhatott a dobogó legfelső fokára.

Hanzl_Andras_2016_DiakolimpiaHanzl_Lilla_Diakolimpia_2016