Arany János anyanyelvi verseny

Írta: fischu 2015 március 9. Nincs hozzászólás

Március 8-án, vasárnap rendezték a TITOK Arany János anyanyelvi verseny országos fordulóját Budapesten a Műegyetemen.

Iskolánkból 3 diák is bejutott az országos fordulóba, és évfolyamukon kiemelkedő eredményeket értek el. A nyelvtani tárgyi tudás mellett a verseny mérte az általános anyanyelvi tájékozottságot, a logikai képességet és nem utolsó sorban a koncentrációs képességet, hiszen téthelyzetben kellett odafigyelni nagyon trükkösen megfogalmazott feladatokra. Diákjaink teljesítménye tehát komoly elismerést érdemel!

6. osztályosok országos versenyében

• 3. hely Bagyinszki Ádám 6.a
  • 8. hely Kutrovics Kornél 6.a

7. osztályosok országos versenyében

• 5. hely Oláh Réka 7.a

Gratulálunk a versenyzőknek, és köszönjük a szülők segítségét az utazáshoz!