» Featured, Legfrissebb információk

Tulipánföld

Írta: RI 2014 március 31. Nincs hozzászólás

Élménybeszámoló a holland csereprogramról
Wageningen és Gödöllő 1992 óta testvérvárosok és idén létrejött az első középiskolás cserediák program a két város között. A Gödöllői Török Ignác Gimnázium 9. évfolyamos tanulói egy körülbelül 30 fős holland csoportot fogadtak. A vendégek egy hétig tartózkodtak városunkban és ez alatt az idő alatt megismerkedtek kultúránkkal, szokásainkkal. Mindez játékos és izgalmas programok keretén belül történt. A cserediákok hétfőn este landoltak Budapesten, tehát első nap nem sok idő volt az ismerkedésre, de keddtől egyből kezdődött a sűrű és fárasztó, ám de izgalmakkal teli és érdekes programsorozat. Kedden iskolánkban láttuk vendégül őket, ahol ismerkedős játékokkal kerültünk egy kicsit közelebb egymáshoz. Majd a holland cserediákok ellátogattak a királyi kastélyba, ezután pedig egy hangversenyen vettek részt. Este az iskolánkban belekóstolhattak a magyar néptáncba. A többi nap is ilyen esemény- dúsan zajlott, például buszos városnézés Budapesten, barlangászás Budán, esti hajókázás a Dunán, Pí éjszakája az iskolában, GPS-es városnéző túra Gödöllőn és hasonló izgalmas programok. A holland cserediákok részt vettek a városi március 15.-i ünnepségen, illetve a fáklyás felvonuláson, így megismerkedhettek hazánk egyik legfontosabb nemzeti ünnepével. A csereprogram mindenféle incidens nélkül zajlott, és mind holland, mind magyar félről kizárólag pozitív visszajelzések érkeztek. A gödöllői és a wageningeni résztvevők egyaránt szomorúan búcsúzkodtak a reptéren. Reméljük a Hollandiába való kiutazás is gondmentesen fog zajlani. Röviden: a csereprogram egy virágzó kapcsolat kezdete volt.
Pál Savannah, Sándor Dávid 9.a osztály

Digg this!Add to del.icio.us!Stumble this!Add to Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Add to Yahoo!

 Copyright ©2009 , All rights reserved.| Powered by WordPress| Gandhi theme by Techblissonline.com