Osztályozóvizsgák

Írta: keresztes 2014 január 14. Nincs hozzászólás

Osztályozóvizsgák: 2014. április
Jelentkezési határidő: . február 14.
Írásbeli és szóbeli vizsgák: április
Jelentkezési lapok: az osztályfőnököknél

„A tanév (tanévek) megrövidítését az igazgató azon tanulóknak engedélyezi kivételes esetben (külföldi ösztöndíj, előrehozott érettségi vizsgára jelentkezés), akik:
– jó tanulmányi eredménnyel rendelkeznek, kettőnél több közepesük nincs,
– magatartásukkal-szorgalmukkal szemben nincs alapvető tanári kifogás,
– valamelyik tantárgyból az átlagot meghaladó képességeket és teljesítményeket mutatnak.
Kötelező érettségi tárgyakból, ill. négy évfolyamon keresztül tanított tantárgyakból osztályozóvizsga letétele csak rendkívüli esetben engedélyezhető.
A vizsga szervezése: A vizsga maga két részből áll, írásbeli (45 perc) és szóbeli. A vizsgázó vizsgabizottság előtt felel.
A vizsgákon szerzett osztályzat végleges, amennyiben a tanuló jobb érdemjegyet akar, folytathatja tanórai tanulmányait.”