» Featured, Legfrissebb információk

Holland cserediák program

Írta: fischu 2013 február 25. Nincs hozzászólás

Az elmúlt napokban holland testvérvárosunkból, Wageningenből tett látogatást gimnáziumunkban az ottani hatosztályos középiskola két tanára, Ruud Verwaal, és Charlotte Maas. Egy, a jövő tanévtől induló cserediák program előkészítését kezdtük meg, melyet a mindkét intézményben már évek óta működő külföldi kapcsolatokhoz hasonlóan képzelünk el. Ez újabb lehetőségeket nyitna meg az idegen nyelvek gyakorlására, illetve közös projektek megvalósításával gazdagíthatnánk egymást. Szóba került például az önkéntes munka, melynek Hollandiában nagy hagyománya van. Testvérvárosunkban 400(!) önkéntes szervezet működik. Az ottani példákból sokat tanulhatnánk, nagy előrelépést téve az először 2016-ban érettségizők számára, majd felmenő rendszerben minden középiskolás számára bevezetésre kerülő közösségi szolgálat területén. Vendégeink az itt töltött idő alatt bepillantást nyertek iskolánk életébe, részt vettek a német testvérvárost, Aichachot képviselő zenekar koncertjén, városunk nevezetességeivel ismerkedtek, majd a könyvtárban megrendezett kiállítás megnyitójára látogattak. Szombaton a Gödöllői Testvérvárosi Egyesület elnöke, Sándorné Pálfalvy Beáta kalauzolásával tekintették meg a kastélyt, a királyi várót és az egyetemet. Egy gyümölcsöző kapcsolat kezdetében reménykedve vettünk búcsút a következő találkozóig.

holland_magyar_zaszlo

 

 

 

 

Digg this!Add to del.icio.us!Stumble this!Add to Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Add to Yahoo!

 Copyright ©2009 , All rights reserved.| Powered by WordPress| Gandhi theme by Techblissonline.com