» Featured, Legfrissebb információk, Rólunk írták

Alvilágjárás

Írta: fischu 2012 november 29. Nincs hozzászólás

Idén hatodik alkalommal rendeztük meg a latint tanuló osztályok körében nagy népszerűségnek örvendő Alvilágjárást. Az alábbiakban rövid beszámoló olvasható a november 23-án megtartott programról.

Alvilágjárás 2012. november 23.

Több heti készülődés után 2012. november 23.-án megrendezésre került az  Alvilágjárás. A 8.a hatalmas lelkesedéssel vetette bele magát az előkészítésbe, ami meg is látszott azon, hogy zökkenőmentesen, jó hangulatban sikerült véghez vinni az eseményt.

Aznap pénteken délután 3 óra körül már mindenki bent volt a suliban, hogy nekikezdjen az Alvilág kialakításának. Ez nem volt egyszerű, hiszen sok termet át kellett rendezni, és kb. 300 gyertyát kellett elhelyezni szerte az iskolában (tűzvédelmi szempontból befőttes üvegekbe raktuk a gyertyákat, ám kiderült, hogy az előre behozott 200 teamécses nem lesz elég, mert olyan sok üveget sikerült összegyűjteni).

Az ötödikesek érkezéséig elég időnk volt arra, hogy mindenki átalakuljon az általa megformált mitológiai lénnyé, istenné vagy esetleg halottá. Ezek után már szinte mindenhol csak fehér arcokat és művért lehetett látni.

Az „alvilágjáró” ötödikesek hat órakor kezdték el körútjukat a gyertyával kivilágított iskolában. A feladatuk az volt, hogy el kell jutniuk a második emeleti felvilágból egészen a földszinti Alvilágig, ahol Hádész várta őket. Útjuk során több feladatot kellett teljesíteniük, amihez a szereplőktől kaptak utasításokat. Persze volt olyan is, aki csak hátráltatta és ijesztgette őket, de ennek ellenére minden párnak sikerült bebarangolni Hádész birodalmát.

Újítás volt az előző évekhez képest, hogy a szereplők közé sorolhattuk a biológiai szertár csontvázát is. Ráadásul idén nem csak az ötödikes diákok, hanem Hegedűs Gyöngyike és Klencznerné Harmati Zsuzsanna tanárnő, valamint az ötödikesek osztályfőnöke, Kalocsai Ottó tanár úr is teljesítette a túrát az Alvilágban.

A program ráadásul az ötödikesek hasznára is fog válni, hiszen ők most kezdtek bele a latin tanulásába, és ezen az estén személyesen is megismerkedhettek az istenekkel, valamint különféle mitológiai alakokkal.

Végezetül következzen pár vélemény az ötödikesektől:

Az volt a legijesztőbb, amikor a citromot kellett megszereznünk, viszont két földön kúszó hulla megakadályozta a munkánkat. Én ilyen helyzetekben nem azért sikítottam, mert féltem, hanem azért, hogy a nyolcadikosak megsüketüljenek.”– Zachár Veronika

Nagyon tetszett az egész alvilágjárás, hiszen ijesztő és élvezetes volt. Ezt sosem fogom elfelejteni.”- Wittmann Imola Lilla

Nekem nagyon tetszett az alvilágjárás. Jól játszották a szerepüket a diákok. A legjobb élményem az volt, amikor találkoztam Hádésszal és Perszephónéval. Persze, amikor bementünk a terembe, akkor az egyik „kobold” elkapta a lábamat és pofára estem. A legrosszabb élményem az volt, amikor a „koboldok” arra kényszerítettek, hogy medicinlabdákat a fejünkkel fel kellett tolni a padra, és állandóan lelökték a labdákat. De egyébként jól éreztem magam.” – Veréb Máté

Az tetszett, hogy a fonalat kellett követni. A Tartaroszba háromszor kellett mennünk. Észre se vettük, hogy a termünkben vagyunk, mert más volt az iskola a sötétben. Sötét volt, de nem féltem. Klassz volt!”- Lakner András

„A jelmezek nagyon ötletesek voltak, és egyik-másik ijesztő is volt.” – Balla Bernadett

„Néha nagyon megijedtem és néha megállapítottam magamban, hogy milyen élethűen néznek ki a Moirák, Kerberosz 3 feje, véres ijesztgetők, Kharón, a révész, Hádész, Perszephóné, Eurüdiké és a halálba csábító nő.” – Cseh Fruzsina

És a nyolcadikosoktól is:

„Én nem csalódtam bennetek, komolyan vettétek és tök jól megcsináltátok, grat. mindenkinek”– Gőz Tibor osztályfőnök

Az egész osztály megegyezett és egyetértett abban, hogy nagyon élveztük és király volt.

Bucsai Dóra és Südi Beáta 8.a

A szervező 8.a osztály