» beszámolók, Idei eredményeink, Legfrissebb információk

Foris Dávid sikerei

Írta: orkat 2020 szeptember 15. Nincs hozzászólás

Az Eötvös Loránd Fizikai Társulat Küldöttgyűlésének részeként megrendezett Öveges-díjátadót az Eötvös Loránd Tudományegyetemen 2020. szeptember 12-én tartották meg.

Iskolánk 8. osztályos tanulója, Foris Dávid és tanára, Törökné dr. Bodzsár Mária kapott meghívást a díjátadóra.

A 2019/20-as tanévben az országos döntőre május végén került sor, online formában. Dávid a XXX. Öveges József Kárpát-medencei Fizikaversenyen az összesített pontszámok alapján országos 3. helyezést ért el. Ezen kívül megkapta az egyik különdíjat is, a legjobb tesztmegoldó címen. A jubileumi Öveges verseny minden díjazottja a könyvjutalom és az oklevél mellett Gál Zoltán tanár úrtól egy általa készített Tesla tekercset is kapott, emlékül.

Foris Dávid ugyanebben a tanévben a XXXI. Bátaszéki Matematika versenyen 99%-os teljesítménnyel országos 2. helyezést ért el. Kiváló tanulmányi eredményeihez gratulálunk és a jövőben további örömet, kitartást a tanulmányi munkához és sikeres versenyzést kívánunk.