» beszámolók, Featured, Idei eredményeink, Legfrissebb információk

Európa Ifjú Költője

Írta: orkat 2020 február 3. Nincs hozzászólás

Iskolánk tanulói, Sipos Dóra 6.a, Jámbor Zsófia 10.b és Lukács Adél 10.b eredményesen vettek részt a Europe Direct Európai Információs Pont által szervezett „Európa Ifjú Költője” elnevezésű műfordító versenyen. Lukács Adél, aki kiskorától kezdve maga is ír verseket, különdíjban részesült Judith Wilson: A bone flute című költeményének „szép, pontos és mégis költői” fordításáért.

Ezt a komplex versenyt azok figyelmébe ajánljuk, akik angol- és/ vagy német nyelvtudásuk mellett tisztában vannak a verstani szabályokkal is, azaz sikeresen tudják kamatoztatni a magyarórán tanultakat.

Szaktanárok: Illés Erzsébet, Baran Orsolya,

Orbán Katalin,Varga László