Búcsú Miska bácsitól

Írta: orkat 2019 október 21. Nincs hozzászólás

2019. október 20-án, ezen a gyönyörű őszi napon, dr. Fábri Mihály iskolánk és a Premontrei Gimnázium egykori tanára, Gödöllő és környéke nagy Tanítómestere elindult utolsó kirándulására, amelyre egyedül ment.

Fábri Tanár Úr, több generáció Miska bácsija, azon ritka Tanárok közé tartozott, akit minden tanítványa el tudott fogadni. Derűs szigorúsága, óriási tudása, kitűnő előadókészsége, jó humora, karizmatikus egyénisége – magával ragadó volt. Aki egyszer részt vett egy általa szervezett kiránduláson, majdnem biztos, hogy a következőre is elment.

Kedves Tanár Úr! Sok mindent tanulhattunk Tőled: hazaszeretetet, az elődök tiszteletét, kitartást, a természet csodálatát, segítőkészséget. Alig vártuk, hogy sokadszorra hallgassuk történeteidet. Vártuk, hogy egyszer elkészül a „Kirándulások lélektana” című sokat emlegetett könyved, bár mindig is tudtuk, hogy ezek a történetek, csak a Te megismételhetetlen stílusodban az igaziak.

Miska Bácsi! Örülünk, hogy megismerhettünk Téged, tanítványaid lehettünk, példádat megőrizzük!

K.Gy.