» beszámolók, Featured, Idei eredményeink, Legfrissebb információk

A tanév országos kémia eredményei

Írta: orkat 2019 június 4. Nincs hozzászólás

Az idei tanévben is szépen szerepeltek a tanítványaink a kémia versenyek országos döntőiben.

Irinyi János Kémiaverseny, Debrecen 2019. április 5-7

Yokota Adan 9.a            8. hely

Curie Kémia Emlékverseny, Szolnok 2019. május 10-12

Yokota Adan 9.a            3. hely                McFegan Louisa             6. hely

Hevesy György Kémiaverseny Eger 2019. május 31.-június 2.

Foris Dávid 7.a                2. hely

Felkészítő tanárok: Kalocsai Ottó, Karasz Gyöngyi

A kémiaversenyek országos döntői általában több naposak – Irinyi, Hevesy-, mert a tantárgy jellegéből adódóan az írásbeli megmérettetést laboratóriumi gyakorlat, és a legjobbaknak szóbeli is követi. Nagy tisztelettel figyeljük a tanítványainkat, különösen a szóbelin, akik rövid felkészülés után képesek 5 percig összefüggően beszélni a tananyagból a zsűri által a szóbeli előtt kigondolt kérdésekből.

Köszönjük a Török Ignác Gimnáziumért Alapítvány támogatását, amely a versenyek nevezési díjait állja diáknak, tanárnak egyaránt.

Köszönjük mindhárom tanuló szüleinek, hogy a helyszínen együtt szurkoltak velünk.