» beszámolók, Featured, Idei eredményeink, Legfrissebb információk, Sport

Kriszt Sarolta két aranyérme a Diákolimpia döntőben

Írta: orkat 2019 május 29. Nincs hozzászólás

Május 27-én és 28-án rendezték Székesfehérváron a Bregyói Atlétikai Központban a III. korcsoportos (2006-2007) atlétika egyéni és összetett Diákolimpia döntőket, ahol fantasztikusan szerepelt Kriszt Sarolta, a Gödöllői Török Ignác Gimnázium 6. osztályos tanulója. Saci első nap a távolugrás döntőjében kiélezett küzdelemben szerezte meg az aranyérmet riválisai előtt 521 cm-es teljesítménnyel. A második napon lebonyolított összetett versenyben, ahol 4 számban mérték össze tudásukat az atléták, 140 induló közül új diákolimpiai országos csúccsal (859 pont) hozta el az aranyérmet a GEAC atlétája úgy, hogy mind a négy számban egyéni csúcsot ért el. Kislabdahajítás 52,11 m, 60 m síkfutás 8,17 mp, távolugrás 528 cm, 600 m síkfutás 1:48,13 mp. A fiúknál az egyéni küzdelmekben, 60 m-es síkfutásban Fodor Péter (GTIG) jutott az „A” döntőbe, ahol kiváló egyéni csúccsal (7,92 mp) szerezte meg a 6. helyezést.

Edző: Körmendy Katalin, testnevelő Tokai Norbert.