» beszámolók, Featured, Idei eredményeink, Legfrissebb információk, Sport

Törökös sikerek az Atlétika Diákolimpián Országos Döntőn!

Írta: orkat 2019 május 27. Nincs hozzászólás

Székesfehérváron, május 25-26-án bonyolították le az V-VI. korcsoport (2003-2002 és 2001-2000 születésűek) diákolimpiai küzdelmeit az atléták számára. A Gödöllői Egyetemi Atlétikai Club versenyzői ezúttal iskolájuk színeiben versenyezve értek el remek eredményeket, a két napos nagyon kellemes időjárású versenyen.  A VI. korcsoportban versenyezve két ezüstérmet tudhat magáénak a képen a jobb oldalon látható Pótha Johanna (Török Ignác Gimnázium), aki 100 méteren 12,02 másodpercet futva (óriási egyéni csúcs), majd 200 méteren 24,99 szekundumos idejével ért el mind a két számban második helyezést. Eszenyi Napsugár (V. kcs; Török Ignác Gimnázium) gerelyhajításban szerzett bronzérmet 47.34 méterre dobva a szert, majd diszkoszvetésben 36.62 méteres eredményével szerezte meg a negyedik pozíciót. Szintén negyedik lett Dobránszky Laura (V. kcs; Török Ignác Gimnázium) az V. korcsoport 100 méteres gátfutásában 14.68 mp-es idejével. 51.54 másodperces időeredményt futva végzett az ötödik helyen Tóth Gábor (V. kcs; Török Ignác Gimnázium) 400 méteres síkfutásban.

A sportolók edzői: Körmendy Katalin és Máté Alpár.